Mam na imię Daniel i od 2016 roku zajmuję się marketingiem internetowym. Specjalizuję się w copywritingu i content marketingu.

Wszystko zaczęło się w jednej z krakowskich klubokawiarni. Jako manager baru byłem odpowiedzialny za prowadzenie działań promocyjnych. Między mną a marketingiem zaiskrzyło.

Po zakończeniu przygody z gastronomią pracowałem w agencjach reklamowych i dziale marketingu firmy szkoleniowej, a w wolnych chwilach pomagałem znajomym przy realizacji ich projektów. Od 2021 roku prowadzę własną działalność.

Daniel Opałka - profesjonalny copywriter specjalizujący się w tekstach z zakresu szkoleń i edukacji, środowiska przyrodniczego i HoReCa.

Content writing

Zarządzanie projektami, szkolenia, podróże, HR, IT, nowoczesne technologie w edukacji, smart home – to tylko kilka przykładów tematów, o których pisałem.

Content marketing

Tworzę i realizuję strategie content marketingowe zarówno dla dużych marek, jak i początkujących firm. Pomogę Ci zbudować skuteczny content plan!

Copywriting sprzedażowy

Projektowałem treści reklam Meta (Facebook) i Google. Ponadto tworzyłem teksty sprzedażowe na potrzeby stron internetowych, ulotek i katalogów.

Główne specjalizacje tematyczne

Specjalizuję się w projektowaniu jakościowych i merytorycznych tekstów. Jaka tematyka jest mi szczególnie bliska?

Szkolenia i edukacja

Przez niemal 4 lata pracowałem w dziale marketingu firmy szkoleniowej. Zajmowałem się tworzeniem artykułów blogowych, tekstów sprzedażowych i postów w social mediach.

HoReCa

Zanim zająłem się marketingiem, byłem barmanem i managerem jednej z krakowskich klubokawiarni. Swoje doświadczenie wykorzystuję podczas tworzenia treści dla branży gastronomicznej.

Środowisko

Jestem przyrodnikiem i mam na to papiery! Śmiało możesz zlecić mi opracowanie tekstów z zakresu funkcjonowania i kształtowania środowiska przyrodniczego.

Inny temat? Napisz!

Zanim stworzę treść, dokładnie zapoznaję się z tematem i wykonuję pogłębiony research. Przykładowe zagadnienia, o których pisałem:

Marketing

Budownictwo

Stolarstwo

Nieruchomości

AGD

IT

Rozwój zawodowy

Zarządzanie

Rekrutacja

Turystyka

Prostota

Piszę zrozumiałym językiem, ale konkretnie i merytorycznie.

Research

Gdy to możliwe, odwołuję się do danych, analiz i raportów.

Forma

Stosuję śródtytuły, pogrubienia i listy, by zachować przejrzystą strukturę tekstu.

Strategia

Dostosowuję styl do specyfiki branży, strategii komunikacji i oczekiwań odbiorców.

SEO

Wykorzystuję frazy kluczowe, ale nie przesadzam z optymalizacją.

Wykształcenie

Z wykształcenia jestem geografem. Wiedzę z zakresu marketingu internetowego zdobywałem na szkoleniach i kursach. Dodatkowo spędziłem setki godzin na czytaniu eksperckich blogów, książek i raportów.

Najważniejsze certyfikaty:

 • Content Marketing Certified
  certyfikat wydany przez HubSpot Academy
 • Social Media Manager – poziom Basic Extra
  certyfikat wydany przez Forum Media Polska
 • Social Media Manager – poziom Pro
  certyfikat wydany przez Forum Media Polska

Najważniejsze szkolenia:

 • Facebook & Instagram Pro
  szkolenie organizowane przez Social Media Now
 • Design Thinking
  szkolenie organizowane przez Inprogress

Współpraca

Potrzebujesz wsparcia w zakresie tworzenia treści? Napisz do mnie!

Podanie danych jest dobrowolne, ale wymagane do przetworzenia zapytania. Mam świadomość, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma Daniel Opałka Treść.

Jak może pomóc Ci profesjonalny copywriter?

Według raportu B2B Content Marketing Benchmarks, Budgets, and Trends: Outlook for 202476% firm pozyskało leady sprzedażowe dzięki publikowaniu wartościowych treści. Co więcej, 84% ankietowanych przyznało, że działania content marketingowe pozwoliły na zbudowanie świadomości marki wśród potencjalnych klientów.

Jak sprawić, by artykuły blogowe lub opisy produktów przynosiły oczekiwane efekty? Przede wszystkim muszą być one atrakcyjne dla odbiorców i rozwiązywać ich problemy. W stworzeniu takich treści pomaga profesjonalny copywriter – osoba, która podchodzi do swojego zadania strategicznie. Wie, co i po co pisze.

Zależy Ci na jakości i skuteczności? Napisz do mnie! Stworzę dla Ciebie m.in.:

 • artykuły blogowe, eksperckie, SEO,
 • artykuły sponsorowane,
 • opisy produktów i usług,
 • opisy na stronę internetową i landing page,
 • treści do newslettera.

Sprawdź pełną listę zadań, w których Ci pomogę!